Курс відбувся попри початок повномасштабної війни
Андрій Мелешко, Володимир Багненко
Прослуховування курсу лекцій професора Бломберга «Жанри Нового Завіту» було заплановано ще на березень 2022-го року. Однак війна внесла свої корективи, тож ми були вимушені відкласти цю зустріч до осені. І от нарешті упродовж вересня, жовтня та листопада професор Бломберг прочитав 8 лекцій, якідопомогли студентам Християнського центру «Реаліс» отримати навички з розуміння літературних жанрів книг Нового Завіту, їх тлумачення та застосування в практичному служінні – як персональному, так і загальному.
Цей курс поєднував у собі лекції з Нового Завіту та герменевтики, і був обов’язковим для студентів програм «Християнське консультування» та «Лідерство в служінні». До прослуховування лекцій моглидолучитися й викладачі інших навчальних закладів і служителі церков як з України, так і з інших країн.
І для студентів програми «Лідерство в служінні», і для тих, хто навчається за програмою «Християнське консультування» лекції професора Бломберга суттєво важливі. Вони допомагають їм краще розумітиСлово Боже, а тому ефективніше послуговуватись ним працюючи з людьми в церкві. Утім, є ще дещо цінне в спілкуванні з професором Бломбергом. У своїй програмі він приділяє увагу дуже значущим складовим – підбадьорюванню та натхненню в житті та служінні. Особливу увагу було приділено саме підбадьорюванню, адже воно має неоціненну роль в цей нелегкий час випробувань, коли нашу країнуатаковано ворожими силами. І це чітко можна було побачити під час перегляду книги Об’явлення. Саме тому лекції з Об’явлення були відкриті для всіх охочих, що пройшли попередню реєстрацію.
Чому варто довіряти авторитету Крейга Блумберга
Крейг Бломберг один з провідних спеціалістів з Нового Завіту, професор Денверської Семінарії, автор багатьох книг з новозавітного богослів’я та коментарів до деяких книг Нового Завіту, давній друг Реалісу, який підтримував діяльність ХЦ Реаліс від його заснування.
Курс складався з восьми лекцій, по дві лекції на кожен з головних жанрів Нового Завіту: Євангелія, Дії, Послання та Об’явлення. У кожній з частин лектор нагадував студентам спочатку загальні правила герменевтики, потім зосереджував увагу на конкретних герменевтичних принципах, що стосуються конкретного жанру, наводив приклади й давав самостійну роботу. Крім того, студенти мали можливість поставити запитання стосовно тих чи інших нюансів тексту та його тлумачення.