fbpx

Попри війну студенти “Реалісу” прослухали неймовірно цікавий курс лекцій Крейга Бломберга “Жанри Нового Завіту”

Головна Новини

Попри війну студенти “Реалісу” прослухали неймовірно цікавий курс лекцій Крейга Бломберга “Жанри Нового Завіту”

Курс відбувся попри початок повномасштабної війни

Андрій Мелешко, Володимир Багненко

Прослуховування курсу лекцій професора Бломберга «Жанри Нового Завіту» було заплановано ще на березень 2022-го року. Однак війна внесла свої корективи, тож ми були вимушені відкласти цю зустріч до осені. І от нарешті упродовж вересня, жовтня та листопада професор Бломберг прочитав 8 лекцій, якідопомогли студентам Християнського центру «Реаліс» отримати навички з розуміння літературних жанрів книг Нового Завіту, їх тлумачення та застосування в практичному служінні як персональному, так і загальному.

Курс Крейга Блумберга став особливо важливим для студентів, бо він проходив попри війну в Україні.

Курс Крейга Блумберга став особливо важливим для студентів, бо він проходив попри війну в Україні. Фото: відкриті джерела.

Цей курс поєднував у собі лекції з Нового Завіту та герменевтики, і був обов’язковим для студентів програм «Християнське консультування» та «Лідерство в служінні». До прослуховування лекцій моглидолучитися й викладачі інших навчальних закладів і служителі церков як з України, так і з інших країн. 

І для студентів програми «Лідерство в служінні», і для тих, хто навчається за програмою «Християнське консультування» лекції професора Бломберга суттєво важливі. Вони допомагають їм краще розумітиСлово Боже, а тому ефективніше послуговуватись ним працюючи з людьми в церкві. Утім, є ще дещо цінне в спілкуванні з професором Бломбергом. У своїй програмі він приділяє увагу дуже значущим складовим підбадьорюванню та натхненню в житті та служінні. Особливу увагу було приділено саме підбадьорюванню, адже воно має неоціненну роль в цей нелегкий час випробувань, коли нашу країнуатаковано ворожими силами. І це чітко можна було побачити під час перегляду книги Об’явлення. Саме тому лекції з Об’явлення були відкриті для всіх охочих, що пройшли попередню реєстрацію.

Чому варто довіряти авторитету Крейга Блумберга

Крейг Бломберг один з провідних спеціалістів з Нового Завіту, професор Денверської Семінарії, автор багатьох книг з новозавітного богослів’я та коментарів до деяких книг Нового Завіту, давній друг Реалісу, який підтримував діяльність ХЦ Реаліс від його заснування.

Крейг Бломберг – викладач Нового Завіту світового рівня. Фото: відкриті джерела

Курс складався з восьми лекцій, по дві лекції на кожен з головних жанрів Нового Завіту: Євангелія, Дії, Послання та Об’явлення. У кожній з частин лектор нагадував студентам спочатку загальні правила герменевтики, потім зосереджував увагу на конкретних герменевтичних принципах, що стосуються конкретного жанру, наводив приклади й давав самостійну роботу. Крім того, студенти мали можливість поставити запитання стосовно тих чи інших нюансів тексту та його тлумачення.

 

Дата: 28.12.2022