“Реаліс” підсумовує 2021 рік

Головна Новини

“Реаліс” підсумовує 2021 рік

Біблія радить віруючим аналізувати минуле. “Спогадай увесь той шлях, що ним водив тебе Господь, Бог твій…”, – каже автор Повторення Закону 8:2.

Пам’ятаючи цю пораду, ми із задоволенням згадуємо 2021 рік як рік Божої допомоги та присутності.

У році, що минає, “Реаліс” продовжував працювати в трьох основних напрямках: дослідженнях, навчанні та християнському консультуванні. Нашим основним завданням ми, як завжди, бачили вивчення і Біблії, і сучасної культури.

Цілю наших зусиль ми вважаємо можливість давати віруючим інструменти застосування теології на практиці, а іншим – краще розуміти корисність християнських ідей і для людини, і для суспільства у цілому.

Отже, чим був наповнений 2021 рік?

Дослідження

• ХЦ “Реаліс” продовжує брати участь у кількох міжнародних дослідницьких проектах, на регулярній основі співпрацюючи з дослідниками з 15 країн і 5 континентів
• У 2021 “Реаліс” завершив другий етап міжнародного дослідження “Досягнення прощення“. У ньому взяли участь більше 800 жителів України, багато з яких пройшли шлях від емоційного болю до прощення.

Які плани на 2022 рік? Запланований третій етап дослідження “Досягнення прощення”, який охопить щонайменше 1600 учасників. Крім того, ми працюємо у проєкті про роль церкви у покращенні якості діалогу у суспільстві.

Навчання

• У цілому, ХЦ “Реаліс” у 2021 служив трьома освітніми програмами з 8-ма викладачами: 4 з “Реалісу” та 4 зі США та Великобританії. Навчання переважно (хоча й не виключно) проводились онлайн, що дозволило нам приймати іноземних студентів із 6 інших країн та 4 континентів. Втім, більшість студентів “Реалісу” – з України.
• У новому наборі програми “Християнське консультування” навчаються 20 студентів, причому не тільки з України, але й США, Туреччини та Казахстану
• Випустились 12 студентів сертифікатного рівня програми “Лідерство у служінні”. Шестеро з них перейшли до поглибленого навчання на цьому курсі цієї програми
• Акредитаційна комісія ЄААА присвоїла програмам “Богослів’я та цифрова культура” та “Лідерство у служінні” статус кандидатів на акредитацію (рівень – магістратура).

Які плани на 2022 рік? Наступного року ми плануємо новий набір на 4 існуючі програми і одну нову. Ця нова програма, присвячена місії у професії, буде проводитись разом з Латвійським біблійним центром. Ми продовжуємо роботу по акредитації наших програм.

Консультування

• Відділ християнського консультування, який складається з 5 працівників, провів 685 годин консультаційних сесій. Зустрічі відбуваються і віч-на-віч, і онлайн
• Загальна кількість клієнтів в минулому році була 80.

Представництво та публікації

• За результатами дослідницького проєкту “Досягнення прощення” вийшла наукова стаття у співавторстві з директором ХЦ “Реаліс” Сергієм Тимченком у міжнародному науковому журналі “Психологія релігії та духовності”. Текст доступний за цим посиланням
• “Реаліс” розвинув співпрацю з науковцями з кількох країн Європи на тему участі церкви у процесах діалогу в суспільстві, а також з колегами з усього світу у рамках проєкту щодо викликів перед церквою у 21 сторіччі.
• Представники ХЦ “Реаліс” виступили на двох міжнародних наукових конференціях: Сергій Тимченко на Європейському лідерському форумі, Анастасія Сальникова – на івентах Міжнародної та Американської асоціації політичних наук
• Вийшла друком стаття керівника навчальних програм ХЦ “Реаліс” Андрія Мелешка “Місія в творінні” у збірці “EcoHodos: екобогослів’я, місія та лідерство”
• ХЦ “Реаліс” почав працювати у співавторстві з іншими дослідниками над монографією “Християнські Церкви в Україні перед викликами цифровізації”.

Бібліотека

• У 2021-му завершились ремонтні роботи у новому бібліотечному приміщенні у смт. Ворзель Київської області. Нинішнє приміщення втричі більше за попереднє.

Дата: 30.12.2021