fbpx

У що ми віримо: Просто Християнство

Головна Архів

У що ми віримо: Просто Християнство

Сергій Тимченко, керівник Християнського Дослідницького Центру «Реаліс»

Хто тільки не намагався направляти нашу країну до світлого майбутнього і які тільки варіанти цього майбутнього не пропонувалися! Двадцяте століття, що минає, дало народу України чимало різноманітних лідерів, які закликали (або примушували) нас слідувати ідеям монархізму, анархізму, комунізму, фашизму, соціалізму, націоналізму і, нарешті, капіталізму (в пост-радянському варіанті). Як аргумент, на користь проходження у тому чи іншому напрямку, пропонувалося враховувати важливість традицій, історичний досвід, чиїсь філософські передумови, фізичну силу і навіть «природні людські схильності». І ось, до кінця століття стало очевидно, що світле майбутнє так і не наблизилося, теперішнє досить похмуре, і багато зовсім не впевнені, що хтось вже знає вірний напрям до світла. Але ми шукаємо вихід. Ми не хочемо миритися з темінню життям без надії на трохи більше світле майбутнє. І все більше наших співвітчизників шукає вихід у сфері релігії. Тут теж не бракує вождів і радників.

Сьогодні суспільству пропонуються релігії у широкому асортименті і на будь-який смак: так звані традиційні релігії, новітні секти, культи і нарешті всілякі наукоподібні парапсихологи, ворожки і т.п. Що ж обрати? Багато хто віддає перевагу рідному традиційному християнству. Однак вже протягом довгого часу в Україні християнство представлено трьома своїми основними напрямками: православ’ям, католицизмом і протестантизмом, кожен з яких розпадається на декілька конфесій. І ці конфесії не можуть запропонувати єдине бачення устрою нашого суспільства.

Веб-сайт «Реаліс» є християнським сайтом, але при цьому не висловлює погляди якоїсь однієї християнської конфесії. Ми, авторський колектив, віримо, що кращий, світлий час настане для нашого народу коли суспільство (або, принаймні, його активна частина) почне слідувати принципам «просто християнство» (за К. С. Льюїсом). Ідеї «просто християнства», тобто вчення Христа, не перекрученого всілякими додатками і «поліпшеннями», протягом двох тисячоліть давали імпульс розвитку освіти і науки, мистецтва і творчості, аболіціонізму і свободи, демократії і руху за права людини. «Просто християни» – це християни, які належать до любої християнської конфесії (церкви), напрямок життя яких визначається виключно особистістю Христа, суттю Його вчення і тим, що Він зробив для людей.

Яким би могло бути наше суспільство, якби воно будувалось на основі вчення Христа, тобто на принципах «просто християнства»? Ми впевненні, що воно було б процвітаючим, «світлим». Адже кожен з людей, будучи створеним за образом Божим, має в собі промені Його світла. І саме тому ми шукаємо світло і прагнемо до нього, хоча часто і не знаємо де шукати.

«Реаліс» пропонує вашій увазі картини з життя суспільства, де світло християнства вже почало розсіювати темряву песимізму і безнадії. Тут ви також знайдете роздуми «просто християн» (втім, деякі з них мають наукові ступені) про тем, чому вони вирішили слідувати за Христом, а не за якимось іншими вождями і їх ідеями. Насправді, релігія – це не вибір лише деяких людей. Кожна людина вірить у щось або в когось. Навіть віра в «ніщо» – це теж своєрідна релігія. Але факт воскресіння Христа ставить кожного з нас перед вибором (див. в розділі «Апологетика» статтю д-ра Юргена Шпіса «Чи воскрес Христос?»). Ми повинні обрати релігію. Є релігія, яку ми повинні нести на собі. Вона заснована на нашій силі, відданості, завзятті. І є релігія, про яку говориться в Євангелії. Це та віра, яка несе нас. Вона заснована на тому, що Христос зробив для нас, а не на тому, що робимо ми. Вона заснована на Його любові до нас і викликає в нас у відповідь любов до Нього і до всіх ближніх. Вона дає силу, відданість, прагнення, надію, радість, мужність йти вперед. Тому що Христос воскрес. Тому що Він переміг темряву. Це і є «просто християнство». Запрошуємо познайомитися.

Дата: 14.08.2016