fbpx

Альманах з цифрового богослов'я – антологія християнської наукової думки з діджиталізації від Християнського центру Реаліс

Головна

Альманах з цифрового богослов'я – антологія християнської наукової думки з діджиталізації від Християнського центру Реаліс

Almanac on Digital Theology

Реаліс підготував електронне видання перекладів статей та уривків з моногафій провідних світових богословів різних християнських деномінацій та спеціалістів у сфері цифрової теології та християнських цифрових медіа. Антологія насамперед призначена студентам курсів Реаліса, для підготовки та самостійного дослідження в рамці учбових програм, та для кола науковців у сфері цифрових гуманітарних наук, релігієзнавства та медіазнавста, а також для широкого кола служителів та волонтерів церков, які задіяні в роботі зі соціальними медіа.

Починаючи з 2019 року “Реаліс” та Дослідницький центр цифрового богослов’я Даремського університету (Велика Британія) розробили та впровадили першу в Україні навчальну програму “Богослов’я та діджитал-культура”. Навчання студентів за програмою фокусується на вивченні впливу цифрової культури і технологій на суспільство, церкву і сприйняття священних текстів християнами. Серед спікерів цієї програми були провідні фахівці з дослідження цифрового богослов’я: Пітер Філліпс, Йонас Кульберг, Стефен Вільямс та ряд вітчизняних фахівців. Періодично “Реаліс” продовжує організовувать в рамках програми відкриті лекції для широкого кола слухачів від спеціалістів з християнських соціальних мереж і нових медіа, штучного інтелекту, трансгуманізму та суспільних криз. Необхідність такої програми тим більше зросла під час всесвітньої епідемії та великої війни в Україні через вимушену трансформацію церкви у всіх сферах українського суспільства.

Нагальною проблемою просування такої програми навчання є брак вітчизняних досліджень та науково-популярних видань в галузі цифрової гуманітаристики, зокрема цифрового богослов’я, релігієзнавства та медіазнавста. В рамках власної програми “Реаліс” надає можливість всім бажаючим ознайомитися з широким колом думок з актуальних питань цифровізації християнства та суспільства, які сформувалися в світовому науковому колі. Створюючи цей альманах ми насамперед хотіли донести до читачів хід думок християн – науковців та спеціалістів, щодо нагальних проблем впливу цифрової трансформації на західне християнство. Порядок викладення матеріалів в альманаху слідує тезам програми навчання. Натомість, регіон походження та датування публікацій мають на меті показати читачеві підґрунтя для контекстуалізованого сприйняття авторської публікації у історичному та географічному вимірі. Релігійні переконання авторів створюють широкий діапазон сучасних християнських течій – від протестанского мейнстріму, до католіцизму та пострадянського євангелікалізму, тому в публікаціях, подекуди, вказано титули служителів церкви для авторів публікацій. Нарешті, дбаючи про розвиток української наукової думки в напрямку цифрового богослов’я, неможливо було не включити до видання авторські примітки та бібліографію, які дають богатий ґрунт для самостійних наукових пошуків.

Сподіваємося знайти серед читачів нашого альманаху активних християн та науковців, які прагнуть змінити суспільство через дію Духа Святого. Тому разом з ап. Павлом будемо «за вас дякувати, і в молитвах своїх за вас згадую, щоб Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам Духа премудрости та відкриття для пізнання Його, просвітив очі вашого серця, щоб ви зрозуміли, до якої надії Він вас закликає» (Еф. 1:16-17)

Завантажити

Дата: 07.12.2024